Biele obývacie steny a aké chyby pri nich robíme

Obývacia izba je práve tou miestnosťou, v ktorej neraz strávime väčšinu voľného času, prijímame tú návštevy, pozeráme filmy a športové udalosti či čítame knihy. Neodmysliteľnou súčasťou tejto miestnosti sú aj biele obývacie steny, ktoré zrejme nevyjdú nikdy z módy a budú vždy veľmi vkusným doplnkom tohto priestoru. Následne je len na vás čo budete od bielych obývacích stien očakávať, a teda či chcete priestor len vyplniť alebo majú slúžiť aj na odkladanie vecí. Obchody s nábytkom dnes ponúkajú celú paletu bielych obývacích stien, vďaka čomu máte možnosť vyberať z každej zo spomenutých kategórií.
obývací pokoj

Aké nedokonalosti sú typické pre biele obývacie steny

V nasledujúcich riadkoch sa pozrime bližšie na chyby, ktorých sa dopúšťajú majitelia bielych obývacích stien. Spomínali sme, že na trhu sú i varianty bielych obývacích stien, ktoré slúžia na odkladanie rôznych predmetov. Pri tomto riešení sa neraz dopúšťame preťaženia jednotlivých políc. Iste poznáte situáciu, keď sa sťahujete do novej domácnosti a chcete si so sebou vziať každú fotku v rámiku, každú knižku, vázičku a iný predmet slúžiaci ako pamiatka. Ak ich teda na niektorú konkrétnu policu naukladáte, celkom určite sa dopustíte jej preťaženia. Z takéhoto dôvodu teda vyselektujte len tie predmety, ktoré sú pre vás najvzácnejšie. Celkom určite si predsa budete chcieť kúpiť do nového bývania niečo celkom nové a originálne.

moderní interiér

Ďalšou chybou, s ktorou sa boria biele obývacie steny, je nerešpektovanie potrebnej medzery medzi nábytkom a stenou. Toto odporúčanie by malo byť dodržané najmä v panelákových bytoch a ideálna je medzera o šírke 5 až 10 cm. Do takého priestoru budete následne vedieť vsunúť hadicu od vysávača a odstrániť nazbieraný prach, vďaka čomu sa vyhnete potrebe odsúvania ťažších skríň. Tento priestor bude navyše dýchať a nehrozí riziko vzniku plesní. S tematikou plesní úzko súvisí i otázka vetrania. Nakoľko v obývačke štandardne nikto nespí, odporúčame otvoriť mikrovetranie aj počas noci. Dosiahnete tým želané prúdenie vzduchu a opäť tak eliminujete možnosť vzniku neželaných plesní, ktoré dokážu potrápiť najmä alergikov. V nadväznosti na skutočnosť, že v obývacej izbe trávime množstvo času, nezabúdajte na dostatočné presvetlenie tohto priestoru. Vďaka bielym obývacím stenám sa vám to určite podarí.

Veľký výber rôznorodého nábytku nájdete na webovej stránke https://www.sconto.sk/.