Detské chlapčenské sny

Už ako malý chlapec ste túžili, že budete v dospelosti vlastniť vodičský preukaz a mať krásne nové auto? No, keď prišla dospelosť, zrazu ste pochopili, aké ťažké je si na nové auto nasporiť? Svoje tajné sny sa vám neustále vzďaľujú a vy neviete ako máte docieliť vaše sny? Malí chlapci sa veľmi radi hrajú so svojimi autíčkami, autobusmi, vláčikmi, traktormi a inými pracovnými strojmi v plastovom alebo kovovom prevedení. Myslia si, že sú veľkí a že šoférujú veľké svoje auto. Mnohí chlapci dostávajú na Vianoce alebo na narodeniny autíčka na diaľkové ovládanie. Je to pre nich zážitok, keď vidia, ako ovládajú svoje auto z diaľky. Takéto šoférovanie je dobré vykonávať v exteriérovom prostredí. Aj títo malí chlapci však časom vyrastú.

 

šoférovanie

 

Keď dospejú, chcú si dopriať a kúpiť si nové auto, ktoré budú šoférovať len oni. Rodičia im často hovoria, nech počkajú do svojich osemnástich narodenín. No mnohí svoje auto v osemnástich rokoch nedostanú. Musia si naň zarobiť peniaze. Peniaze nepadajú z neba, takže nasporenie si trvá aj viac rokov. Na trhu poznáme benzínové, dieselové, hybridné a elektrické automobily. Mnoho dospelých ľudí má rado auto so svojim pohonom, na ktorý je zvyknutý. Ak sa ho spýtate, či by svoje benzínové auto vymenil za elektrické, určite odpovie, že nie.

 

tachometer

 

Tak isto je to aj pri dieselových automobiloch. Kto raz vlastní dieselové auto, nevymenil by ho za elektrické. Avšak doba ide dopredu a na trhu sa predbiehajú značky automobilov, kto vyrobí krajšie a prístupnejšie elektrické vozidlo. Nevýhodou elektrického automobilu je jeho veľmi vysoká cena. Bežný človek nedokáže toľko peňazí ušetriť  a nie ešte investovať ich do kúpy práve elektrického auta. Uvažujete nad kúpou nového osobného vozidla? Všade na vás tlačia s kúpou práve elektrického automobilu? Musíte si zvážiť všetky plusy a mínusy daného elektrického vozidla.