Váš domov ožije s luxusnými tapetami

Dizajnové tapety sú skvelým riešením premeny každého domova, pričom možnosti tapetovania sú dnes skoro neobmedzené. Rôznorodosť materiálov a nekonečne veľa umeleckých návrhov, spôsobov spracovania a značiek z celého sveta zaručuje, že skoro každý, po zmene prahnúci človek, si dokáže vybrať. Inšpirácia sa ľahko hľadá na internete.
tapeta v obýváku
V porovnaní s klasickým maľovaním stien sa tapety viac oplatia, aj keď je pravda, že sú drahšie. Zložité vzory vytlačené na kvalitných materiáloch nie je možné dosiahnuť maľbou. Okrem toho, farba na tapetách dlhšie vydrží, pričom maľovka sa pomerne rýchlo mení.
Pri tapete si dopredu môžete vyskúšať ako bude na stene vyzerať pomocou vzoriek, ktoré si prinesiete domov a nakombinujete s nábytkom. S farbou túto možnosť nemáte, pretože na stene nakoniec vyzerá často ináč aký bol pôvodný zámer.
prostorný obývák
·        Druhy tapiet

Najčastejšie sa používajú papierové a vliesové tapety. Kúpeľňu si môžete skrášliť vinylovími alebo sklovláknitými tapetami, ktoré majú vysoko odolný povrch voči vlhkosti a teplote. Trendy sú aj samolepiace tapety alebo fólie, ktoré okrášlia dvere alebo kuchynské linky.

·        Škála tapiet

Trh je zaplavený tapetami s aplikáciami sklenenej drte, perličiek, krištálikov,
3D tapetami, tapetami s kamenným efektom (vyvolávajú dojem mramoru či ónyxu). Extravagantné, no napriek tomu vysoko vkusné sú aj tapety, ktoré sa následne po aplikácii prekryjú sklom (ideálne vyniknú v kuchyni).

·        Tipy na tapetovanie

Jednu stenu si ozdobte vzorovanou tapetou a ostatné steny namaľujte príbuznou farbou, ktorá bude ladiť s farbami na tapete. Deťom môžete izbičku skrášliť veselými motívmi rozprávkových bytostí a hravých vzorov na pestrofarebných tapetách.
Zvoľte napr. aj „tapetové bordúry“ – pásy s rôznymi vzormi.

·        Čomu sa pri tapete vyhnúť?
Nepodliehajte ľahko módnym trendom a chvíľkovým rozmarom. Tapety Vám budú stále „na očiach“. Je dôležité, aby sa Vám rýchlo „neokukali“. Musíte presne vedieť čo chcete! Pokiaľ ste na pochybách, nechajte si poradiť od odborníkov. Interiéry obsahujú množstvo prvkov a sú ovplyvnené faktormi, ktoré je nutné rešpektovať.
tapeta v ložnici

Na záver sa pozastavme pri trendoch interiérového dizajnu na rok 2017. V móde budú prírodné textúry a motívy organického pôvodu. Farba sezóny je tyrkysová. Netreba to s ňou však preháňať. Mala by pokrývať iba menšiu plochu, ako je napr. menšia stena, lem skrinky atď. Dá sa nenápadne nakombinovať s limetkovými tónmi. Tyrkys sa hodí k prírodným textúram, pričom ladí s odtieňmi sivej, bielej a béžovej.