Automobily a iné príslušenstvo od talianskej značky Maseratti

Za vznik dnes známej a celosvetovo obľúbenej značky automobilov Maserati, môžeme vďačiť práve bratom z rodiny http://ona.idnes.cz/typy-rodiny-vychovy-beton-pudink-pater-barbara-colorosova-pou-/deti.aspx%3Fc%3DA170711_213438_deti_haa s rovnakým menom, podľa ktorého sa následne rozhodli pomenovať aj svoju značku. Počiatočný nápad a začiatky automobilového giganta Maserati je možné sledovať už na skorom začiatku 20. storočia, kedy sa bratia fascinovaní rýchlosťou a umením mechaniky, rozhodli založiť svoju prvú firmu. Prvým modelom Maserati bolo športové vozidlo s označením Tipo 26, ktoré uzrelo svetlo sveta práve na známom talianskom automobilovom závode Targa Florio.

Maserati disky

Vďaka tomu, že značku týchto športových vozidiel začali používať v rámci závodov mnohí známi a úspešní športoví pretekári, ktorí s modelmi Maserati vyhrali nejeden závod, naberala obrovsky na úspechu. Po primárnom zameraní sa čisto na športové a závodné vozidlá, však spoločnosť začala neskôr aj s výrobou veľmi úspešne predávaných a dnes ikonických modelov dvojsedadlových rýchlych automobilov pre bežných ľudí. Postupom rokov pribudlo v rámci výroby značky mnoho obľúbených a nezabudnuteľných modelov nie len športových áut, vďaka ktorým je značka celosvetovo uznávaným odborníkom práve na rýchle vozidlá.

starší model Maserati

V súčasnosti patrí Maserati pod ďalšieho celosvetovo presláveného automobilového giganta, ktorým je spoločnosť Citroen. Práve tá značku odkúpila ešte v 70.tych rokoch a vydávala v tom období jeden populárny modelom za druhým. Kým rýchle závodné automobily z dielne Maserati dodnes vyhrávajú mnohé celosvetové závodné súťaže, elegantné a rýchle modely týchto vozidiel si môžeme všimnúť aj na bežných cestách v akomkoľvek meste. Vrátane športových, rýchlych a elegantných automobilov, ktoré majú naozaj mimoriadnu kvalitu a prestíž, sa dnes firma zameriava aj na výrobu iného príslušenstva a doplnkov pre vozidlá. Napríklad ide o disky Maserati, ktoré si v prípade záujmu môžete zakúpiť aj vy a získate tak štýlový doplnok k vaším pneumatikám a kolesám.