Bodové svetlá vedia vytvoriť jedinečnú atmosféru

style=“margin-bottom:.0001pt; margin:0cm 0cm 10pt“>Osvetlenie v priestoroch je dôležitou súčasťou, ktorá spĺňa funkčnosť a zabezpečuje večerné osvetlenie a rovnako dizajnovým prvkom, ktorý vytvára a dotvára celkovú atmosféru každej domácnosti alebo priestorov. Jedným z obľúbených možností, ako sa dá osvetlenie previesť a projektovať je bodové osvetlenie. Bodové osvetlenie sa dá zvoliť jednak ako hlavné osvetlenie, ale aj ako sekundárne osvetlenie. Je skvelou voľbou do kuchyne a kúpeľne. Rovnako dobre sa hodí na osvetlenie konkrétnych predmetov, obrazov či iných častí priestoru. Bodové osvetlenie je skvelou voľbou aj do obývačky a do šatníka či spálne. Správne zvoliť farbu bodového svetla je tiež veľmi dôležité, preto sa skúste poradiť so svojim dizajnérom, alebo v profesionálnej firme, aké presne osvetlenie a farebnosť svetla si zvoliť.

bodove a ine osvetlenie miestnosti

Jednou z možností na bodové osvetlenie je aj LED bodové osvetlenie. LED je moderná technológia, ktorá prináša veľké množstvo inovácií a najmä benefitov. Napríklad veľmi dlhú životnosť žiaroviek alebo úsporu energie až 85 %. Rovnako sa dajú benefity nájsť aj v osvetlení ako takom, vo vykresľovaní farebnosti objektov a podobne.

bodove osvetlenie v spalni

Led bodové svetlá, ako sú napríklad led bodovky 230v, s ľahkosťou kúpite aj online v e-shope. Tieto led žiarovky nie sú ani veľmi drahé a vydržia vám dlhý čas. Na výber máte samozrejme rôzne druhy a rôzne farebné prevedenia svetla. Teplá biela, studená biela i neutrálna vám môžu pomôcť spríjemniť každý váš večer. Farebnosť osvetlenia si zvoľte podľa umiestnenie bodoviek v priestore. Niektoré miesta si vyslovene vyžadujú studené biele svetlo a niektoré naopak zase teplé.

Bodové svetlá pôsobia takmer vždy veľmi esteticky a príjemne. Či už sú vysunuté alebo zapustené, jednoducho vždy vytvárajú tú správnu atmosféru. Tým, že svetlo vychádza z rôznych bodov v strope alebo podhľade a vzájomne sa prepája, vytvára pekné harmonické kruhy svetla, ktoré šíria príjemnú energiu v priestore.