LED pásiky sa dajú umiestniť kamkoľvek

Výber správneho osvetlenia je dôležitý v každom type miestnosti, či už ide o domácnosti alebo komerčné priestory, pretože musí zabezpečiť dostatok svetla na prácu, oddych či športovanie v čase, keď už nie je k dispozícii denné svetlo. Vývoj však zasiahol aj osvetľovaciu techniku a dnes máme na trhu LED svietidlá.

Krásne odtiene môžete využiť kdekoľvek

Pri osvetľovaní priestorov dbáme na správny výber svietidiel a jedným z faktorov by mal byť index podania farieb a chromatickosť, teda teplota farieb. LED osvetlenie sa stalo súčasťou všetkých sfér života, pretože má pestré zastúpenie a mnoho druhov zdrojov svetla, touto technológiou sa vyrábajú žiarovky, panely, trubice, reflektory a pásiky. Hodnovernosť zobrazovania farieb osvetľovaných predmetov sa udáva indexom podania farieb, CRI, ktorých hodnoty sa pohybujú od 0 do 100, ale optimálna hodnota by mala byť viac ako 80, s jej rastom budú osvetľované telesá zobrazované vernejšie.

LED pásiky sú najobľúbenejšie spomedzi tohto typu svietidiel, pretože ich inštalácia je veľmi jednoduchá, dajú sa umiestniť aj do priestorov, kde to s klasickými halogénovými svietidlami nebolo možné, ich výkon je porovnateľný s inými doplnkovými svetlami a led pasy na 220v sú navyše aj úsporné a šetrné k prírodnému prostrediu. Dôležité je povedať, že biela farba svetla nemá iba jeden odtieň, môžu byť rôznej teploty, teda majú rôznu chromatickosť. Podľa miesta umiestnenia LED pásikov sa rozhodujeme aj o výbere odtieňa bielej, môže byť teplý, studený alebo neutrálny.

Spektrum farieb v exteriéri

LED pásiky sa prichytávajú obojstrannou lepiacou páskou na ich zadnej strane, čo je maximálne jednoduché a rýchle, svetlo je variabilné, dokážeme nim ozvláštniť každý kút miestnosti, obrazy, zrkadlá, poličky či vitríny a podobne. Ovládačmi si môžete navoliť aj prechod medzi jednotlivými odtieňmi a tiež stmievanie či intenzitu farby. Sú žiadané hlavne medzi mladými ľuďmi, ktorí si prostredníctvom týchto svietidiel dokážu v miestnosti navodiť veľmi originálnu atmosféru a zmeniť ju podľa potreby či momentálnej nálady.