Nerezové madlo pre sklenené dvere

Sklo sa odjakživa mimoriadne dobre dopĺňa s inými materiálmi, ako je napríklad nerez. Tieto dva materiály majú spolu dokonca veľa spoločných alebo veľmi podobných vlastností. Oba pôsobia moderne, elegantne a dizajnovo sa dajú ľahko doladiť k ďalším vizuálnym prvkom. Okrem toho majú aj mnoho rovnakých výhodných vlastností, čo sa týka ich úžitkovosti. Dajú sa jednoducho v prípade znečistenia umývať, je na nich možné použiť čistiace prípravky pre daný typ povrchu a nevyžadujú žiadnu náročnú starostlivosť. Nerez je navyše hygienicky nezávadný, čo znamená, že sa na tomto type povrchového materiálu nedržia baktérie.

sklenený vchod

Spojenie skla a nereze sa tým pádom hodí na využitie aj v rôznych inštitúciách, pracoviskách, zdravotných zariadeniach a iných priestoroch, kde je vysoká pravdepodobnosť koncentrácie väčšieho množstva ľudí. Vrátane vnútorného použitia, ako súčasť interiérového vybavenia vo forme rôznych sklenených alebo nerezových inštalácií, sú tieto dva materiály známe aj svojou odolnosťou pri exteriérovom použití.

sklenené zábradlie

Najčastejší druh realizácie zo skla v spojení s nerezovým doplnkom je možné vidieť napríklad ako sklenené dvere či zábradlia, ktoré majú rôzne nerezové úchyty. Najmä dvere zo skla sa stali neodmysliteľnou súčasťou takmer každej modernej budovy. K tomu, aby však sklenené dvere mohli byť bez ohrozenia správne nainštalované tak, aby držali na zadanom mieste, je treba ich zabezpečiť bezpečnostnými prvkami. Tieto bezpečnostné prvky sú zväčša taktiež z nerezu a ide o rôzne typy dverových prahov, rámov alebo madlá. V prípade, že práve riešite sklenenú inštaláciu a hľadáte takéto dverové zabezpečenie, model Bracciolo 021 https://lmmont.sk/produkt/bracciolo-021/ by sa mal určite dostať do vašej pozornosti. Tento model predstavuje nerezové madlo, ktoré sa inštaluje priamo do podlahy. Jeho prevedenie má tým pádom všetky výhody nerezového materiálu, pričom príliš neruší dizajnový výzor sklenených dverí. Súčasťou prevedenia madla modelu Bracciolo 021 je i zámok, čo dverám dodáva možnosť uzamknutia.