Sklenené zábradlie je bezpečnejšie, než si myslíte

Sklo je materiál, ktorý budí v ľuďoch mimoriadnu úctu a taktiež mnoho emócií. Pozitívnych, ale aj negatívnych. Tie pozitívne súvisia väčšinou s krásou a eleganciou, ktorú vytvárajú majstri sklári, a zhotovujú výrobky, nad ktorými sa doslova tají dych. Spomeňme napríklad prekrásne brúsené vázy a poháre alebo krištáľové lustre. Sú to umelecké diela hodné obdivu, nech sú inštalované kdekoľvek.

zábradlie v exteriéri

Negatívne emócie vnášajú do ľudskej mysle skôr rozčarovanie z pádu skleneného predmetu na podlahu. Akonáhle vám spadne sklenený tanier či podnos na zem a roztriešti sa na tisíc kúskov, je vám to veľmi ľúto, aj keď sa hovorí, že „črepy prinášajú šťastie“. Zároveň si uvedomujeme, aké nebezpečné je rozbité sklo, a snažíme sa z miesta nehody odháňať malé deti alebo domáce zvieratá.

sklenené zábradlie

Ak vám potom niekto ponúkne zhotoviť nádherné sklenené zábradlie za cenu naskrz rozumnú, začnete možno váhať, pretože si predstavíte, čo sa stane, až do neho nechtiac udrie alebo sa o neho silou oprie.

Nemajte strach, nestane sa nič. Sklenené zábradlia sa totiž zhotovujú špeciálnou technológiou, ide o sklo kalené či vyplnené pevnostnou fóliou, tým pádom nie je také jednoduché ho rozbiť, a už vôbec nie sa cez sklo zrútiť. Keby išlo o klasické kremičité sklo, aké poznáme z fliaš a misiek, nebolo by možné ani povoliť jeho výrobu a dodávku na trh vrátane montáže v obytných budovách.

A kam sa tvrdené sklo hodí

Na túto otázku je ľahká odpoveď – kamkoľvek. Rozhoduje prevažne váš vkus a estetické cítenie. Ak chcete mať sklo na schodisku, prečo nie? Chcete tvrdené sklo na balkóne či lodžii? Máte ho tam mať! Sklenené zábradlia a zasklené balkóny sú veľmi pôsobivé, málokto ich prehliadne a väčšinou si ich ľudia vychvaľujú, ako im krášli domov a vylepšujú jeho celkovú úžitkovú hodnotu. Navyše ide o riešenie s veľmi dlhou životnosťou, ktoré vás nepochybne pri opatrnom zaobchádzaní prežije.