Certifikácia nehnuteľnosti

Samozrejme nie je to také jednoduché a nestačí iba prísť do elektrární a vypýtať si nižšiu cenu za elektrinu. Ale vo svojej domácnosti dokážete znížiť spotrebu energií, čo vedie k úspore a nižšej mesačnej platbe. Spotreba energie v domácnosti je na každom kroku. Len si predstavte, koľko energie sa spotrebuje len na také vykúrenie domácnosti. A sú tu ďalšie nutnosti ako ohrev teplej vody a chod celej domácnosti. Práve vykurovanie je veľký žrút spotreby energie. Čo môžeme urobiť preto, aby sme na vykurovanie domácnosti spotrebovali menšie množstvo energie?

energetický certifikát

V prvom rade je dôležité, aby sme mali v domácnosti moderné technológie, ktoré v dnešnej dobe nahrádzajú klasický plynový kotol. Dnes je možnosť zabezpečiť si prvotne drahšie, ale úspornejšie technológie. Sú nimi napríklad vzduchotechnika, podlahové kúrenie či tepelné čerpadlo. Pri nízko nákladových domácnostiach je takisto dôležité myslieť na zateplenie domu či kvalitné okná. Je ale nízka spotreba energie vo vašej domácnosti nevyhnutnosťou? Pri starších nehnuteľnostiach a nehnuteľnostiach, v ktorých ste už zabývaný je otázka nízkej spotreby energie u na vašom zvážení.

energetický certifikát

Každý by si mal rozmyslieť či investuje vyššiu počiatočnú sumu do modernej technológie a zabezpečí si tým väčšiu úsporu na mesačných nákladoch alebo nezainvestuje a mesačne bude platiť vyššiu sumu. V prípade rozostavaných novostavieb, ktoré ešte len čaká kolaudácia je však nízka spotreba domácnosti nevyhnutnosťou. Nová legislatíva určuje novostavbám dosiahnuť energetickú triedu v maximálnej výške A0. To znamená, že ku kolaudácii musíte predložiť takisto energetický certifikát, v ktorom je zohľadnená spotreba energie vo vašej domácnosti na základe čoho je vypočítaná aj celková energetická trieda. Energetický certifikát môžete jednoducho a rýchlo získať na certifikaciabudov.sk. Na certifikaciabudov.sk máte možnosť vyhotovenia energetického certifikátu budov na mieru pre každú nehnuteľnosti.